Алмаз барлық қол жетімді қатты материалдар ішінде ең кең таратылу спектріне ие — ол ультракүлгін аймақта 225 нм-ден бастап инфрақызыл аймақта 25 мкм-ге дейін (1,8–2,5 мкм толқын ұзындықтарын қоспағанда), сонымен қатар микротолқын аймағында да өте жақсы таратылады. Өзінің өте жақсы оптикалық қасиеттері, радиациялық зақымдануға төзімділігі, қаттылығы, жоғары жылу өткізгіштігі, жоғары химиялық тұрақтылығы мен төмен сызықтық ұлғаю коэффициенті салдарынан алмаз заманауи инфрақызыл оптикалық терезелерді шығару үшін идеалды материал болып табылады.
| Қасиеттері | |
| Сыну көрсеткіші (1064 нм) | 2.392 |
| Сыну көрсеткіші (600 нм) | 2.415 |
| Өтімділік (1064 нм) | >68% |
| Өтімділік (8 мкм–25 мкм) | >70% |
| Термік проводимдік | >2000 Вт/м·К |
| Процестің стандарты | |
| Кристаллографиялық бағытталу | 100 110 111 |
| Негізгі беттің бағытталуы үшін аздап көлбеу жасалу | ±3° |
| Жиі өндірілетін өнімнің өлшемі | 10 мм × 10 мм × 0,5 мм; 15 мм × 15 мм × 0,5 мм |
| Көлденең дәлдік шегі | ±0.05мм |
| Қалыңдықтың төзімділігі | ±0.1мм |
| Параллельдік | <2′ |
| Бетінің кедір-бұдырлығы | <10 нм |
| Шеберлік қиыну | Лазерлік кесу |
Әртүрлі өлшемде және пішінде өсірілген ақ және әртүрлі түсті зертханалық алмаздар;
Сертификатталған/сертификатталмаған тастар, жұптарға құрылған тастар және калибрленген пакеттер түрінде ұсынылады.