Алмаздың өте жақсы электрлік қасиеттері бар: зона арасының ені 5,5 эВ-ге дейін, кедергілілігі 1 × 10-дан жоғары 12ом·м және диэлектрлік өтімділігі 5,5-ке дейін. Ол өте қатал радиациялық орталарда детекторлық материал ретінде қолданылуы мүмкін. Сонымен қатар, жоғары кернеу төзімділігі, үлкен радиожиілігі, төмен құны, төмен қуат жоғалтуы және жоғары температураға төзімділігі сияқты бірнеше өте жақсы сипаттамаларына негізделе отырып, CVD алмазы келешектегі жоғары қуатты, жоғары жиілікті және жоғары тиімділікті электрондық құрылғыларды дайындау үшін ең перспективті материал болып табылады және өнеркәсіпте «негізгі жартылай өткізгіш» материал деп қарастырылады.
| Қасиеттері | |
| Азот мөлшері | 20 ppb-ден аз |
| Термік проводимдік | 2000 Вт/мК-ден артық |
| Процестің стандарты | |
| Кристаллографиялық бағытталу | 100 110 111 |
| Негізгі беттің бағытталуы үшін аздап көлбеу жасалу | ±3° |
| Жиі өндірілетін өнімнің өлшемі | 5 мм × 5 мм × 0,5 мм шегінде |
| Көлденең дәлдік шегі | ±0.05мм |
| Қалыңдықтың төзімділігі | ±0.1мм |
| Бетінің кедір-бұдырлығы | <10 нм |
| Шеберлік қиыну | Лазерлік кесу |
Әртүрлі өлшемде және пішінде өсірілген ақ және әртүрлі түсті зертханалық алмаздар;
Сертификатталған/сертификатталмаған тастар, жұптарға құрылған тастар және калибрленген пакеттер түрінде ұсынылады.